HILVERSUM – Aan de Nieuwe Havenweg in Hilversum is zondagochtend een woonboot deels onder water komen te staan. Het gaat om de woonboot Vrouwe Neeltje, die door een nog onbekende oorzaak water maakte en inmiddels scheef in het water ligt.

De brandweer kreeg rond 07.25 uur de melding en rukte met meerdere eenheden uit. Ter plaatse bleek dat de woonboot al grotendeels was volgelopen. Brandweerlieden zijn direct begonnen met het wegpompen van het water om verder zinken te voorkomen. Hoe ver de woonboot precies is gezonken, is nog niet duidelijk, maar zichtbaar is dat het vaartuig aanzienlijk overhelt.

Bij aankomst waren er aanvankelijk geen bewoners of eigenaren bij de woonboot aanwezig. Ook ambulancepersoneel kwam korte tijd ter plaatse. In eerste instantie leek het erop dat er geen gewonden waren, aangezien het ambulancepersoneel zonder patiënt terugliep naar de ambulance.

Later werd echter duidelijk dat de eigenaar van de woonboot wel degelijk gewond is geraakt. Hij is door het ambulancepersoneel afgevoerd. Volgens de eerste informatie raakte de bewoner in paniek toen het water de woonboot binnenstroomde en sloeg hij daarbij een ruitje in, waarbij hij letsel opliep.

De oorzaak van het lek wordt nog onderzocht. Het is nog niet bekend hoeveel schade de woonboot heeft opgelopen en of deze bewoonbaar blijft.

UPDATE 09.20 uur: De brandweer is inmiddels retour en kan de woonboot niet meer redden. Deze moet dan ook als verloren worden beschouwd. Stichting Salvage is opgeroepen om de eigenaar te helpen.